امامزاده طیب

ایران - استان گلستان - شهر گرگان - روستای قرن آباد
معرفی
امامزاده طیب در ۴ کیلومتری روستای قرن آباد نزدیک جنگل قرن آباد واقع شده و محل دفن امامزاده طيب(ع) فرزند امام موسى بن جعفر (ع) است. موقعیت خاص و قرارگیری در میان جنگل باعث زیبا تر شدن این جاذبه شده است. برای رسیدن به زیارتگاه کافی است مسیر رودخانه ی روستای قرن‌آباد را دنبال کنید. زمینی مملو از درختان شمشاد با ادامه ی مسیر پیش رویتان خواهد بود. درختان شمشاد در محوطه ی زیارتگاه حلقه بسته‌اند به طوری که با عبور از این حلقه به زیارتگاه خواهید رسید.

بقعه امامزاده طیب شامل هسته مرکزی و الحاقی در شرق و غرب می باشد به طوری که هسته مرکزی که مرقد مطهر در مرکز آن واقع شده در روی ستونهای ضخیم که از آجر ساخته شده اند، به چشم می خورد. همچنین با تلاش هیئت امنا امامزاده و نظارت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان طرح جامع بقعه در حال اجرا می باشد.

همه ساله زائران بسیاری برای زیارت از این امام زاده به روستای قرن آباد راهی سفر می شوند. در کنار بازدید از این مکان می‌توانید در جنگل قرن آباد که با  وجود انواع درختان و گونه های گیاهی و داشتن هوای بسیار مطلوب یکی از جاذبه های محبوب گردشگری است و آب بندان روستای قرن آباد به گشت و گذار بپردازید و از منظره های زیبای این طبیعت عکس بگیرید. وجود جنگل و رودخانه و دریاچه همچنین همجواری دو رنگ آبی و سبز موجب ایجاد آب و هوای معتدل شده است. از این رو اگر در تمام فصل های سال سفر به این روستای زیبا را انتخاب کنید، همواره با منطقه ای خوش آب و هوا رو به رو خواهید بود.
مشاهده بیشتر
مشخصات
نوع جاده آسفالت
نوع منطقه جنگلی
استان گلستان
شهر گرگان
آدرس ایران - استان گلستان - شهر گرگان - روستای قرن آباد
دسته‌بندی تاریخی
مشاهده بیشتر
امکانات و ویژگی ها
پارکینگ
سرویس بهداشتی
نمازخانه
مشاهده بیشتر
روی نقشه
جاذبه های مرتبط
دشت شقایق گلستان گالیکش
جنگل قرن آباد گلستان گرگان
آبشار کبودوال
تالاب آلماگل گلستان گرگان
آبشار زیارت گلستان گرگان
تجربه سفر
ارسال نظر
مشاهده نظرات بیشتر
{{-name-}}
امتیاز: {{-score-}}/۱۰
{{-date-}}
{{-title-}}
{{-text-}}