بام سبز لاهیجان

استان گیلان، لاهیجان، قسمت بالایی شیطان‌کوه
معرفی
فضایی مسطح در مسیر بالای شیطان کوه که به بام سبز لاهیجان مشهور می باشد  و توسط گذرگاهی به قسمت جنوبی پای کوه ختم می شود. حدود هزار پله سیمانی از بام سبز تا پای کوه وجود دارد، در کنار بام سبز هم اولین تله کابین گیلان ساخته شده است. این مجموعه در کنار تله کابین احرا لاهیجان و بر فراز شیطان کوه قرار دارند. بام سبز یکی از زیباترین جاذبه های شمال می باشد و در مجاورت آن شهربازی بزرگی جای دارد، مناظر زیبای مزارع چای با عطر بی نظیر خود و استخر لاهیجان همگی سبب شده اند تا طبیعت معرکه و شگفت انگیزی پدید بیاید.

معروف‌ ترین تفریحات بام سبز لاهیجان شامل شهربازی بام سبز لاهیجان و تله‌کابین می‌شود. بام سبز لاهیجان محل ایستگاه اول تله کابین لاهیجان هم می باشد که از فراز جنگل ها و مزارع چای زیبای پیرامون جنگل به ارتفاعات بالاتر و به محل ایستگاه دوم تله کابین می رسد که به آن تاج خروس می گویند .مساحت کلی تله کابین 1500 متر می باشد. در ایستگاه اول، چندین غرفه صنایع دستی و یک کافه تریا نیز یافت می شود. هم چنین لازم نیست نگران قطعی برق در این منطقه باشید زیرا این تله کابین به ژنراتور برق مجهز شده و در هنگام قطع جریان برق نیز به حرکت خود ادامه می دهد. در ایستگاه دوم نیز آلاچیق و کافه به منظور استراحت تعبیه شده اند و می توانید تا هر وقت که بخواهید در این ایستگاه بمانید و به بازدید بپردازید.

از آنجایی که در بهار هوای لاهیجان بسیار معتدل می‌شود ، مناسب‌ترین فصل برای سفر به لاهیجان و بازدید از این منطقه می‌باشد. همچنین باید به این مورد توجه کنید که این محل در ایام سوگواری تعطیل است.

 
مشاهده بیشتر
مشخصات
استان گیلان
شهر لاهیجان
آدرس استان گیلان، لاهیجان، قسمت بالایی شیطان‌کوه
دسته‌بندی تفریحی
ورودی (بلیط) رایگان
مشاهده بیشتر
امکانات و ویژگی ها
آلاچیق
بوفه
پارکینگ
پوشش اینترنت 4G
رستوران
سرویس بهداشتی
غرفه صنایع دستی
فضای سبز
قایق سواری
کافه
کوهنوردی
مشاهده بیشتر
روی نقشه
جاذبه های مرتبط
مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی گیلان بندرانزلی
پارک جنگلی سراوان گیلان رشت
جاده اسالم به خلخال گیلان اسالم
آبشار زمرد
بازار بزرگ رشت گیلان رشت
تجربه سفر
ارسال نظر
مشاهده نظرات بیشتر
{{-name-}}
امتیاز: {{-score-}}/۱۰
{{-date-}}
{{-title-}}
{{-text-}}