دریاچه سقالکسار

استان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رشت، دهستان لاکان، روستای سقالکسار
معرفی
دریاچه‌ سقالکسار پشت یک سد خاکی، در شهرستان رشت واقع است. در ارتفاع ۶۴ متری از دریا قرار گرفته و ۱۵ هکتار وسعت دارد. دریاچه‌های متعدد و جاذبه‌های طبیعی بسیاری در اطراف مزار آقا سید شریف در نزدیکی شهرستان شفت، قرار دارند که سد خاکی سقالکسار، بزرگ‌ ترین دریاچه این منطقه می باشد و در نزدیک چماچاه و روستای سقالکسار واقع شده است. با حدود یک ربع رانندگی از رشت می توان به این روستای فوق العاده زیبا رسید. مردم روستا اغلب به کارهای کشاورزی، دامپروری، زراعت برنج و پرورش ماهی می پردازند.

طبیعت زیبا و آرام دریاچه و نیز بازتاب تصویر شاخه های درختان اطراف دریاچه بر روی سطح آب زلال دریاچه منظره ای رویایی ایجاد کرده و سبب شده تا این مکان به یکی از بکر ترین مناطق گردشگری تبدیل گردد و همه ساله، گردشگران زیادی مجذوب طبیعت هیجان انگیز آن شوند. در ورودی روستا ،عطر مطبوع شالی فضا را معطر ساخته است. امکان ورود ماشین، به محوطه سد خاکی سقالکسار وجود دارد و در این صورت باید هزینه ورودی را پرداخت کنید یا می‌ توانید ماشین خود را بیرون از سد خاکی در پارکینگ پارک کنید؛ و رایگان وارد محوطه شوید.

شنا و ماهیگیری در دریاچه سقالکسار ممنوع می باشد. منظره دریاچه در تمام فصول سال، تماشایی است. اما  پاییز و تابستان دریاچه حال و هوای خیلی بهتری دارد و تمام عناصر زیبایی شناختی را یک جا می توان در آن مشاهده کرد.

 
مشاهده بیشتر
مشخصات
نوع آب و هوا معتدل
استان گیلان
شهر رشت
آدرس استان گیلان، ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رشت، دهستان لاکان، روستای سقالکسار
دسته‌بندی تفریحی
مشاهده بیشتر
امکانات و ویژگی ها
آلاچیق
باربیکیو
پارکینگ
رستوران
سرویس بهداشتی
قایق سواری
کافه
نمازخانه
مشاهده بیشتر
روی نقشه
جاذبه های مرتبط
مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی گیلان بندرانزلی
پارک جنگلی سراوان گیلان رشت
جاده اسالم به خلخال گیلان اسالم
بازار بزرگ رشت گیلان رشت
تالاب عینک رشت گیلان رشت
تجربه سفر
ارسال نظر
مشاهده نظرات بیشتر
{{-name-}}
امتیاز: {{-score-}}/۱۰
{{-date-}}
{{-title-}}
{{-text-}}